logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

31.07.2006

Vormsi päevik 14. - 16.juuli kohta...14.juuli

Reede hommikul oli Tallinnas taevas pilves ja sadas. Kell oli 11 ja juba minek bussijaama.
Kell 12 hakkas buss sõitma Tallinna-Rohuküla liinil. Enne kella 14 olime Rohukülas. Rohukülas polnud midagi muutunud, kõik oli endine nagu nõukogude ajal. Kõht oli tühi, läksime puhvetisse. Seal pakuti hamburgereid, friikartuleid grillvorstiga, pelmeene. Igaüks ostis endale seda, mida soovis ja kõht sai täis. Vaatasime jaama ümbruses ringi, tegime pilte. Hiiumaa praamile oli pikk autode järjekord. Meie praam väljub alles kell 16.15. Nüüd oli meie inimesi jaam täis. Võtsime oma kotid ja läksime praamile. Perekond Potšepkoga on alati sekeldusi. Juba eelmisel suvel hoidsime Kihnu praami kinni. Tookord Potšepko kihutas Tallinnast Pärnusse ja jõudis väikese hilinemisega oma kompsu ja lastega kohale.
Seekord polnud tal broneeringut ja meie kõik vaatasime reelingult, kas ta auto ikka mahub praamile. Mahtuski, viimasel minutil. Hüvasti Rohuküla ! Üks kajakas lendas praami järel. Huvitav, mida see tähendab. Meretuul oli nii tugev, et kõigil olid juuksed püsti ja sassis. Aitab, läksime alla salongi.
Vaata, Vormsi saar paistab! Pool tundi oli sõidetud, saabusime Sviby sadamasse.
Tere Vormsi!
Jagasime kõik kotid ja asjad nelja autosse. Linnakingad vahetasin botaste vastu. Ees oli 3 km pikkune jalgsikõnd metsa vahel. Appi, need parmud, kananahk tuli ihule.
Teeviit – Rumpo ja olimegi kohal. Telkimisplatsil valisime omale mõnusa telkimiskoha . Kõht oli tühi ja nüüd oli minek sööma.
Valges pillirookatusega majas võttis meid vastu noormees. Sellel noormehel ei kadunud kolme päeva jooksul üldse naeratus suult. Nämmm- milline õhtusöök! Hakklihakapsahautis kartulitega. Kõik said oma kõhu täis.
Mida me sellel õhtul tegime? Maretil on alati väga huvitavad mängud. Kõigepealt tutvumismäng kallidega, „pimedate” jalgpall ja „ ussrong”. Naerda sai palju. Varsti läksime võrkpalliplatsile . Mängisime rahvastepalli 3 palliga ja „võrkrahvastepalli”. Meie noored poisid Mihkel ja Krister olid tõelised kuked, kumbki ei andnud alla.
Veiko ja ( Potšepko) tegid lõket, ka Kaido oli abiks. Nüüd tulid kõik telkidest oma vorstide ja šašlõkkidega. Aeg oli grillida. Aia taga jalutasid naabertalu mustad lehmad ja šoti mägiveised.
Lõkke ääres oli meil anekdootide jutustamine. Leida ja Lilli olid selles supermeistrid viiplejad.
Head ööd ja homseni!

15.juuli

Oi, päike täna väljas ja veel kuum. Ei tea, kuidas kõik magasid, aga meie telk värises öö läbi, tuul puhus sisse .
Aga nüüd hommikusöögile. Mis seal laual olid? Müsli, maisihelbed, pannkoogid, singi-, juustu-, kurgi – ja tomatilõigud taldrikul, kohv, tee, keefir, jogurt ja apesinimahl. Milline luksushommikusöök! Kõige paremad olid pannkoogid. Täna oli plaanis jalgrattamatk ümber Vormsi. Jälle see 3 km pikkune jalgrada. Rattad olid nüüd käes ja alustasime sõitu.
Gert, Anu Haapsalust ja Mai oma pisipojaga jalgrattamatkal ei käinud. Nemad tutvusid omal käel Hulloga. Anu ja Gert käisid veel Rumpo poolsaarel.
Mida me teekonnal nägime?
Vana õigeusukirik, kirik surnuaiaga, väike allikas metsas, Suurallikas, majakas, meri, rand, kadakad, prügimajad, muuseumimaja koos sauna ja püstkojaga, bussipeatused.
Hullos oli pikem vahepeatus, kõk läksid poodi ja ostsid jäätist. Hullo ristmikul keerasid Riina, Veiko, Jaano, Krister ja Erik Norrby suunas. Aga meie sõitsime Sviby suunas, pidime rattad laenutusse tagasi viima.
See rattasõit oli küll piin, pepu tulitas sellest. Viimastel kilomeetritel oli sõit justkui kergem ja kiirem, kahju, et sõit otsa lõppes. Finišis selgus, et sõitsime päeva jooksul 32 km ja teised viis inimest 50 km. Paljud olid esimest korda nii pika maa maha sõitnud.
Jälle 3 km jalgsi Rumpo külla. Aga teadsime, et õhtul ootab meid saun, ehtne suitsusaun ilma dušita. Indiaanisauna me ei saanudki, kuna tuulega sauna ei tehta. Mis see indiaanisaun veel on? See pidi olema kilesaun. Saarel puhus külm meretuul.
Nüüd saunaasjad valmis ja sööma. Õhtusöögiks pakuti kartuleid ja böfstrooganovit salatiga. Peale matka maitses söök väga hästi.
Noor peremees ütles, et saun saab valmis alles poole tunni pärast. Lugesime peremehe kirjast, kuidas saunas leili visata ja kust saab kuuma ning külma vett. Kokkulepitud, et enne lähevad sauna naised, siis mehed. Mõnus kuum saun oli, ehtne maasaun.
Pärast sauna võistlesime, kes jaksab kauem teineteisele silma vaadata, kasutada võis igasuguseid trikke. Kaotaja oli see, kes esimesena naerma hakkab. Tubli Gert suutis ainukesena tõsine olla. Järgmine mäng oli „elektrimäng”. Põnev!
Ja nüüd oli käes grillimine. Viimased vorstid ja lihatükid tulle .
Öö oli rahulik tänu Veikole ja Kaidole, kes jäid tuld valvama.

16.juuli

Ja täna oligi viimane Vormsil olemise päev. Hommikusöögiks pakuti lisaks eilsele menüüle ka kaerahelbeputru. Keegi ei tahtnud hommikulauast tõusta. Nii hea oli olla täis kõhuga. Täna oli plaanis Rumpo poolsaarega tutvumine.
Aga enne kamandas Maret kõiki mängima. Tundus, et tänasest mängust ei tahtnud keegi osa võtta, eilne lihastevalu andis tulla, mõnedel olid villis jalad. Toimus komplekteeritud teatevõistlus perekondadele. Ainult üks perekond Tartust oli täiskomplektis. Teised perekonnad komplekteeriti nii, kuidas juhtus.
Ja teatevõistluse võitis perekond Pärn-Paat-Püss-Maripuu. Nemad said auhinnaks 100 krooni, mis jagati võrdselt nelja vahel.
Ja minek Rumpo poolsaarele. Siinkirjutaja seal ei käinud, vaid jäi laagrisse. Aga pärast muljetati. Käidi ära poolsaare tipus ja veeski, korjati aukudega kive.
Mida telkimisplatsil teised tegid?
Heli ja Terje läksid iseseisvalt poolsaarega tutvuma, aga poolsaare tippu nad siiski ei jõudnud. Mihkel ja Krister käisid Hullo poes. Potšepkod joonistasid. Mai andis ühe pika linasest riidetüki, pidime sinna kirjutama THKY tähed igasse lahtrisse. Mina, Gert , Pirkko ja Kert illustreerisime tähti. Täitsa kena pikk sall tuli välja.
Oligi käes lõuna. Teised olid ka matkalt tagasi. Mis oli lõunaks? Pikkpoiss brokoli ja ubadega ning porgandi-hernekaste. Pärast sööki tegime ühise pildi maja ees. Külalisteraamatusse jätsime ka oma kõige paremad mälestused.
Ja nüüd telkimisplatsile ja asjad kottidesse. Kotid andsime autodesse, kuna meil oli jälle jalgsikõnd sadamasse.
Sadamas oli pikk autode rivi. Oli pühapäev ja kõik tahtsid saarelt mandrile.
Kahjuks polnud Potšepkol auto broneerimisjärjekorras ja ta jäigi meist maha Vormsile.
Hüvasti Vormsi ja Vormsi kadakad !
Sellega päevik lõpeb ja kohtumiseni järgmisel suvel.

Aire Murd
Tagasi
26.03.2024
Koolitus toimub 17.04.2024 kell 18.00
22.03.2024
THKÜ liikmed, ootame Teid aastakoosolekule
20.02.2024
Viipekeele- ja naistepäeva üritus toimub ...
07.02.2024
Infotund "⛔️“EI vägivallale”⛔️" toimub
07.01.2024
Liikmemaks 2024
Kalenderplaan 2024
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video