logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

06.05.2010

THKÜ juhatuse liige Raivo Kurg-i kiri, kes on preagu Hiinas...


Tere kallid sõbrad!

 

04. aprilli varahommikul jõudsin lennukiga Helsingist Shanghaisse

ja sealt edasi Kunmingisse. Kohe, kui ma kohale jõudsin, algas salajane jumalateenistus, kus ristiti kuus kurti. Jumalateenistuse ja ristimise viisid läbi Iirimaa kurdid. Koos oli palju kurte ja oli ka kuuljaid. Ma olin nii vapustatud ja rõõmus, et jõudsin õigel ajal ning sain seda sündmust näha.
Ma veetsin toredalt aega 3 päeva Raymondi, Rita ja veel 2 Inglismaa naisega. Siis nad lahkusid lennukiga teise linna Ida Hiinasse uurimisretkele, kas seal on võimalik midagi uut rajada.

Jõudnud Kunmingisse tundsin end just kui teises maailma otsas. Esimesed päevad püüdsin harjuda Hiina eluviisi, kultuuri ja kommetega. Kohtusin ka Ingridiga, kohaliku misjonäriga, kellega arutasime minu edasist tegevusest Kunmingis. Tal oli väga hea meel, et sain tulla 3 kuuks, et julgustada ja õpetada kurtidele Jumala Sõna.
 

9. aprillil läks töö lahti ”Heart&Hands” puutöökojas. Õpetasin noormeestele täispuidust riidekappide, söögilaudade, kummutite, voodite jne tegemist. Mina töötan nendega igapäev 4-6 tundi, edasi töötavad nad ise.
Suhtlemine hiina viipekeeles ei ole just lihtne kuid heade sõprade keskel olen ära õppinud juba mõningad hiinakeelsed viiped ja hieroglüüfid. Tänu sellele on mul palju kergem suhelda hiinlastega.

Millega ma siis tegelen Hiinas?
-Esmaspäeva hommikuti olen tootmisettevõtte ”Heart&Hand” õmblustsehhis ja jagan naistele 30 min piiblitundi ja palvetame koos.
-Teisipäeva hommikuti olen samas ettevõtte puidutöökojas ja jagan noormeestele 30 min. piiblitundi ja palvetame koos.
Teisipäeva õhtuti viin läbi piiblikursust noortele tootmisettevõtte saalis. Materjalid on olemas hiina keeles.
-Neljapäeviti on kurtide pensionäride osadus ja piiblitund. Teen neile lihtsaid draamasid ja slaidshowsid.

Esmaspäevast reedeni töötan pool päeva puidutöökojas koos kurtide noormeestega. Olen õppinud puutööd ja töötanud mööblitislerina ning olnud ehitusel puusepp.

Ühel pühapäeval paluti mul olla abiks kurtide noorpaari laulatusel, mida viis läbi hiina kurtide koguduse noor juht. Rahvast oli palju ja eriline oli näha Hiina laulatuse tseremooniat.

Teisel pühapäeval paluti mul jutlustada ühes kesklinna kirikus kurtide jumalateenistusel. Mulle anti teema ja ma valmistasin ette ka draama. Õpetasin selle selgeks 6 kurdile, kes selle ka hästi esitasid. Inimesed said puudutatud Püha Vaimu poolt ja paljud tulid meeleparandusele. Nad kutsusid mind jutlustama ka järgmisel pühapäeval.
 

Inimesed on väga külalislahked ja sõbralikud. Paljud soovivad väga, et ma jääksin siia pikemaks ajaks, et rajada kogudusi ja koolitada kurte. Jumal on kõige üle ja Tema tahe sündigu kõiges.

Palun palvetage minu eest, et Jumala tahe võiks sündida siin Hiinas minu kaudu.


Olge õnnistatud meie Issanda nimel!
Tema rahu ja armastus valitsegu teie üle Kristuses.

Parimate soovidega,

Raivo Kurg
 

Tagasi
26.03.2024
Koolitus toimub 17.04.2024 kell 18.00
22.03.2024
THKÜ liikmed, ootame Teid aastakoosolekule
20.02.2024
Viipekeele- ja naistepäeva üritus toimub ...
07.02.2024
Infotund "⛔️“EI vägivallale”⛔️" toimub
07.01.2024
Liikmemaks 2024
Kalenderplaan 2024
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video