logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

09.06.2011

Kokkuvõte: Kuum õhtu Kurtide Majas

 
8.juunil sai teoks mitu korda edasi lükkunud kohtumine Tallinna abilinnapea Merike Martinsoniga, teemaks viipekeele tõlketeenus Tallinnas.Pr.Martinson oli kaasa võtnud pr. Malle Ojamaa, Tallinna Sotsiaal- ja tervishoiuameti puuetega inimeste spetsialisti, Heli Pedoski MTÜ-st Viipelend ning veel paar abilist ja nõunikku. Meie poolt oli osavõtjaid üle saja, lisaks ka viipekeeletõlkide kutsekomisjoni esindajad, kes kohtumise vältel hoolega märkmeid tegid.


Linnavalitsuse esindajad selgitasid veelkord, miks vahetati tõlketeenuse osutajat, põhjendades seda riigihanke tingimustega (kui aga kõik probleemid on sellest tingitud, siis tekkis meil küsimus, kas poleks vaja hoopis seadust parandada ja täpsustada) ja leidsid, et praegu ei saa enam midagi muuta, kuna seadus seda ei luba. Meie rääkisime oma probleemidest tõlketeenuse kättesaadavusega, samuti kvaliteedist ning suhtlemistakistustest.

Heli Pedosk väitis, et tegelikult püüab MTÜ Viipelend inimestele igati vastu tulla, tehes ka selliseid asju, mida nad lepingute järgi tegelikult tegema ei peaks, näiteks inimeste eest helistamised (kuid sisuliselt on ju ka see tõlketeenus, mida kurdid vajavad - me ei saa ise telefoniga rääkida). Mõned tema märkused olid siiski õigustatud, näiteks ei saa tõepoolest tellida tõlki esmaspäeva hommikuks, kui soovi avaldatakse alles reede hilisõhtul ning samuti peaks inimene ikka ise mäletama, millal ta arsti juurde pidi minema, mitte ei pea tõlkekoordinaator talle seda meelde tuletama. Loodame, et edaspidi selliseid juhtumeid pole.
 

Kuigi õhkkond oli kuum nii teema teravuse kui ka õhutemperatuuri tõttu, möödus kohtumine siiski asjalikult. Ka linnavalitsus hakkab aru saama, et midagi on valesti ja probleeme on üleliia palju. Anti lubadus augustis, pärast suvepuhkust, kokku kutsuda ümarlaud, siis juba rääkida konkreetsetest ettepanekutest olukorra lahendamiseks.
 

Pärast külaliste lahkumist jäid paljud veel klubisse arutama ja ettepanekuid tegema. Juhatus kogub need kõik kokku ning koostab omapoolsed plaanid, mida siis augustis linnavalitsusele esitada.

 

Tagasi
26.03.2024
Koolitus toimub 17.04.2024 kell 18.00
22.03.2024
THKÜ liikmed, ootame Teid aastakoosolekule
20.02.2024
Viipekeele- ja naistepäeva üritus toimub ...
07.02.2024
Infotund "⛔️“EI vägivallale”⛔️" toimub
07.01.2024
Liikmemaks 2024
Kalenderplaan 2024
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video