logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

30.09.2010

Tähistasime kurtide päeva


25.septembri ennelõunal hakkas Paksu Margareeta taha kogunema imelikku rahvast.
Enamus kandsid sinisekirjuid rõivaid, kaks kena neiut pugesid lausa sinistesse kombinesoonidesse ja sättisid pähe valged krustis parukad. Rahvale jagati valgeid kindaid.


Hulgaliselt jagus ka foto ja filmikaameratega tegelast. Turistid peatusid ja uudistasid, seda enam, et keegi häält ei teinud ega mingeid selgitusi ei jaganud. 
 

Selgus saabus uudistajatele täpselt keskpäeval, kui rulliti lahti suur plakati tekstiga: "Helitu laine nähtavaks. Rahvusvaheline kurtide päev" ning kogu see rahvas hakkas tantsusammul mööda Pikka tänavat kesklinna poole lühema.


Peatused tehti Oleviste kiriku juures. Pikk tn 29 ees, kus asus Tallinna esimene kurtide klubi, Püha Vaimu kiriku ees, siis liiguti üle Raekoja platsi mööda Pikka jalga üles Toompeale. Riigikogu ees tehti ühispilt, aga ühtegi saadikut silma ei hakanud. Siis mindi Lühikese jala kaudu tagasi all linna, poeti läbi Nõelasilma ning jõuti Harju tanava poolt Vabaduse väljakule.

Väljakul peeti natuke kõnesid, kusjuures algul tekkis probleem - tuli üle karjuda Tallinna Linnavalitsusest, kelle infotahvlilt tulevat heli ei oldud märgatud kinni keerata, kuigi ürituse toimumine oli tegelastele ammu teada ja kooskõlastusedki antud. Õnneks leiti üsna ruttu inimene, kes julges nuppu vajutada ja segaja välja lülitada. Nii said platsil viibivad turistid ja linnarahvas samuti toimuvast osa. 


Anti meeleolukas kontsert viipekeelsete laulude, luuletuste, näidendi ja pantoniimiga.

Pidu jätkus lõbusa koosviibimisega. Ilm oli ilus, rahvast palju ja kõik jäid väga rahule. 

Kuna üritus kuulus sarja " 52 ideed", mis on seotud Tallinna kui Euroopa kultuuripealinnaga 2011, jõudis info ka nende veebilehele :)

 

Tiiu Hermat

video: viipekeelsed uudised

 

 

Tagasi
26.03.2024
Koolitus toimub 17.04.2024 kell 18.00
22.03.2024
THKÜ liikmed, ootame Teid aastakoosolekule
20.02.2024
Viipekeele- ja naistepäeva üritus toimub ...
07.02.2024
Infotund "⛔️“EI vägivallale”⛔️" toimub
07.01.2024
Liikmemaks 2024
Kalenderplaan 2024
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video