logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

04.03.2013

Sihtasutus Tallinna Vene Muuseum kutsub Teid Andrei Jegorovi (1878-1954) maalinäitusele

 
Näitus on avatud 20. veebruarist 28. aprillini 2013. Näitust saab külastada iga nädala kolmapäevast pühapäevani kell 10.00-17.30.

Täiendav info:

        • Kuni 18-aastased lapsed ja õpilas- või lasteaialaste rühma saatjad (kuni kaks inimest) - sissepääs tasuta
        • Täispilet täiskasvanutele - 2,00 eurot
        • Sooduspilet pensionäridele - 1,00 eurot
        • Ekskursiooni juhtimine näitusel vene ja eesti keeles - 10,00 eurot
        • Iga kuu viimane reede - tasuta külastuspäev

Eesti kunstiloos on kurt Andrei Jegorov liialdamata unikaalne isik. Kaasaegsed nimetasid teda „eesti maalikunstnike seas kõige venelaslikumaks ja vene kunstnike seas kõige eestlaslikumaks“.
Sündinud Arukülas, lõpetanud Peterburi Imperaatorliku Kunstiakadeemia, peeti teda õigusega vene realistliku maastikumaali traditsioonide parimaks pärijaks Eestis.
Andrei Jegorovi loomingulised ja esteetilised põhimõtted kujunesid välja Venemaal, õppides kuulsate vene kunstnike Ilja Repini ja Dmitri Kardovski ateljeedes.
Tema nimi on tugevalt seotud eesti kultuurilooga, kuhu ta on jätnud tugeva maastikumaalide meistri jälje, tuues sünnimaa Eesti ilule ja rikkusele palju kuulsust. Ta suutis meisterlikult edasi anda päikesekiirte mängu peeni varjundeid, samuti ümbritseva maailma õhulisust, lüürilisust ja soojust.
Viimati toimus kunstniku personaalnäitus üle kahekümne aasta tagasi. Juhtus nii, et Jegorovi tööd pillutati laiali mööda erinevaid muuseume ja erakollektsioone. Tallinna Vene Muuseumi töötajad on püüdnud kõik tema tööd kokku koguda, et näidata kõigile kujutava kunsti austajatele selle meistri loomebiograafiat.
Tallinna Vene Muuseumi poolt ettevalmistatud näitusel pannakse välja 40 Jegorovi maalitööd Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi, Eesti Kurtide Liidu ja Riigikogu kunstisaali fondidest, samuti erakollektsioonidest.
Väljapandud tööde hulgas on ka selliseid, mida pole varem eksponeeritud. Paljudel sellistel töödel ei ole mitte ainult kunstiline, vaid ka ajalooline väärtus. Nagu näiteks metropoliit Aleksanderi (Pauluse) ja kirjanik Ernst Peterson-Särgava portreed.

Ootame Teid muuseumi aadressil Pikk 29A.

 

Tagasi
19.09.2023
Kundalini kakao loeng ...
16.09.2023
Rahvusvahelise Kurtide päev tulemas ....
14.06.2023
Saarereis on tulekul ...
05.06.2023
Selle suve HPIN tervisepäev toimub 19. augustil k.11-15 Maardu linnas.
29.05.2023
Jõulupidu toimub 16-17.detsembril ... JÄÄB ÄRA
Kalenderplaan 2023
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video