logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

11.04.2018

Nõustamine töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele


Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub täiendavat nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamisteenuse eesmärk on tagada täiendav ja sõltumatu tugisüsteem töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate küsimuste lahendamiseks.
 

Tasuta nõustamisele saavad pöörduda tööealised inimesed (ja nende seaduslikud esindajad):

  • kes kavatsevad taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist;
  • kelle töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid kes ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajavavad abi otsuste sisu selgitamisel;
  • kes vajavad abi ja nõustamist kaebeõiguse teostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel


Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.


Nõustamisele eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee


E-posti teel nõustamiseks kirjutada noustaja@epikoda.ee

Telefoni teel nõustamiseks helistada 671 5909


Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).


Nõustaja Kristi Rekand lühitutvustus:

 

Kristil on magistrikraad sotsiaaltöös ja õigusteaduses. Pikaajaline erialane töökogemus seondub eelkõige juriidilise nõustamisega erivajadustega inimeste abistamisel erinevates elulistes küsimustes, Kristi on teemaga süvendatult tegelenud nii kliendijuhtumite pinnal kui ka süsteemsel tasandil lahendusi otsides. Kristi soovib pädeva nõustajana olla abiks igale pöördujale eesmärgiga jõuda ootuspärase ja rahuldava tulemuseni.


Nõustamisele registreerudes:


1. Anna nõustajale teada, milles täpselt nõu ja abi vajad, kas:

    • seoses töövõime hindamisega ja/või puude taotlemisega üldiselt
    • seoses töövõime hindamise ja/või puude tuvastamise taotluste koostamisega
    • seoses kaebuse koostamisega


2. Anna nõustajale teada, kas vajad nõustamisel viipekeele tõlgi abi.


3. Juhul kui oled otsuse juba kätte saanud ja kaalud vaidlustamist, siis teavita nõustajat ka dokumendi kättesaamise kuupäevast. Dokumendi kättesaamise kuupäev omab tähtsust kaebuse koostamise menetlusliku tähtaja arvutamisel ning on vajalik asja kiireloomulisusest ülevaate saamiseks. NB! Dokumendi koostamise ja kättesaamise kuupäevad võivad olla erinevad.


4. Töövõime hindamise ja/või puude taotluse esitamisel tutvu võimalusel eelnevalt juba vastavate blankettidega Eesti Töötukassa kodulehel ja Sotsiaalkindlustusameti kodulehel ning täiendava lisamaterjaliga (tutvustavad metoodikad, videod, korduma kippuvad küsimused jms).


5. Juhul kui lepid nõustajaga kokku töövõime hindamise ja/või puude tuvastamise elektroonilise taotlusvormi täitmise kohapeal, siis veendu, et sul on olemas ID kaart või mobiil-ID ja vastavad PIN-koodid.


6. Tea, et juhul kui oled nõustajaga kontakteerunud e-kirja teel, siis nõustaja kontakteerub Sinuga esimesel võimalusel täpsustades vajadusel asjaolusid ning kooskõlastades kokkusaamise aja. Ole julge küsima kõike, mis teemaga seoses muret teeb, sest eelkõige inimesel endal on oluline roll enda õiguste eest seismisel.


7. Kui sa ei saa kokkulepitud ajal nõustamisele tulla, siis teavita kindlasti telefonil 671 5909 või e-postil: noustaja@epikoda.ee

 

Tagasi
26.03.2024
Koolitus toimub 17.04.2024 kell 18.00
22.03.2024
THKÜ liikmed, ootame Teid aastakoosolekule
20.02.2024
Viipekeele- ja naistepäeva üritus toimub ...
07.02.2024
Infotund "⛔️“EI vägivallale”⛔️" toimub
07.01.2024
Liikmemaks 2024
Kalenderplaan 2024
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video