logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

20.09.2007

Lühikokkuvõte 5. septembril toimunud üldkoosolekust - kas meie kurdid lähevad ajaga kaasa või mitte ...

 

Koosolek kutsuti kokku EKL juhatuse soovil, põhjuseks viie kurtide organisatsiooni ühispöördumine kurtide maja seisukorra ja edasise saatuse kohta.
Pöördumine oli ajendatud põhiliselt küsimusest – kas meie kurdid lähevad ajaga kaasa või mitte.
Koosolekust võttis osa ligikaudu 100 inimest, kes tundsid muret ühistegevuse nappide võimaluste pärast meie kurtide majas.
Koosolekut juhatas organisatsioonide kokkuleppel ja soovil EKNO esimees Argo Purv, kes tutvustas lühidalt pöördumise sisu ja eesmärki.
Volli Pärnla vastas pöördumisele, seletades, et maja probleem on pikaajaline ja seda ei ole kerge lahendada, kuna rahalised vahendid on üsna piiratud. See on ka põhjus, miks ei saa lõpetada rendilepinguid – sealt tulev raha on oluline maja ülalpidamiseks ja kurtide organisatsioonid ei suuda omal jõul sellega hakkama saada.
Samas väitis ta, et maja ja maa kuuluvus ja seisund ärimaana ei tohiks olla takistuseks erinevatest fondidest tegevusprojektidele raha taotlemisel. Selle kohta tõi Argo Purv kohe konkreetsed näited, kuidas neile just seetõttu toetust ei antud. Samuti oli vastavaid näiteid tuua teistelgi. Tallinna Linnavalitsus oleks nõus toetama majja kurtide päevakeskuse asutamist, see tähendaks, et majas oleks tegevust ka muudel nädalapäevadel peale kolmapäeva. Kuid lisavahendeid tuleks taotleda Euroopa Sotsiaalfondist, selle saamise eelduseks aga on kindlalt majaaluse maa seisund sotsiaalmaana, ärimaal olevatele objektidele toetust ei anta – sel lihtsal põhjusel, et kui maa omanikuks on äriühing, võib see ühel päeval sotsiaalasutuse välja tõsta, kuna see segab tema ärihuvisid.
Järgnes elav arutelu, kuid midagi konkreetset ei selgunudki. Tehti ettepanek asjaga edasi tegelda, uurida, mis maa registrikande muutmine tegelikult maksma läheks ja kas selleks on võimalik vahendeid leida. Seda Volli Pärnla ka lubas. Loodame, et saame varsti targemaks.

Koosoleku teises pooles rääkisid Riina Kuusk ja Maret Õun kavandatavast kurtide päeva tähistamisest.

(23.09.2007 - koosolekust osavõtjate soovil täpsustatud artikkel) 

Üldkoosoleku piltidega saab siin tutvuda …

Tagasi
02.11.2023
Kampsuni jõulupidu toimub 16.12.2023 ...
31.10.2023
Laste jõulupidu ☃️❄️ ....
02.11.2023
Tulge vaatama/kuulma
19.09.2023
Kundalini kakao loeng ...
16.09.2023
Rahvusvahelise Kurtide päev tulemas ....
Kalenderplaan 2023
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video