logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

31.08.2011

Aastavahetus Egiptuses, Sharm El Sheiklhi

 


Kõku Klubil ja reisikorraldaja Uptravelil on hea meel kutsuda kõiki huvilisi aastavahetuseks Egiptusesse- Sharm el Sheikhi! 10 000 elanikuga Sharm el Sheikh, Egiptuse kaasaegseim ning tuntuim turismikuurort, paikneb Punase mere kaldal Siinai poolsaare lõunatipus. Punane meri on kahtlemata üks kauneimaid sukeldumispaiku planeedil Maa.

 

Väljumine (OTSELEND): 25.12.2011 kell 14.30- 20.00
Tagasi: 1.01.2012 kell 8.00- 13.30
Kestvus: 7 ööd (soovi korral saab ka kaheks nädalaks jääda)

Sharm El Sheikhi lennuajad:

AMW4080 TLL-SSH 14:30-20:00
AMW4081 SSH-TLL 8:00-13:30


Lendame lennukompaniiga AMC Airlines. Lennukitüübiks on 2007. aasta Boeing 737-800.
Lennu ajal pakutakse sooja toitu, kohvi, teed ja karastusjooke. Alkohoolsed joogid on lisatasu eest.


Ööbimine hotellis Aida 3* Info hotelli kohta siit: http://www.aidahotelsharm.com/

Asukoht ja üldiseloomustus: Hotell asub 25 km kaugusel rahvusvahelisest lennujaamast, 7 km kaugusel Naama Bay keskusest ja 3 km kaugusel Old Marketi kauplemispiirkonnast.
Rand:
Hotellil on oma koralli- ja liivarand. Bussid sõidavad hotelli ja ranna vahet 15-minutiste intervallidega.
Toitlustus: hommiku- ja õhtusöögid
Majutus: Hotellis on 234 tuba. Enamikus numbritubadest on satelliittelevisioon, Internet, minibaar, seif, dušikabiin ja föön.
Territooriumil: Renoveeritud hotell pakub oma külastajatele 234 mugavat numbrituba vaatega basseinile. Hotelli territooriumil on kolm avabasseini, mullibassein, ärikeskus, valuutavahetuspunkt ja parkla.
Hotelli ja Malli kaubanduskeskuse vahel käib buss.
Hotellis on kaks restorani ja üks baar, basseini ääres tegutseb terrassibaar. Baarides ja avaterrassil on teil võimalik nautida kergeid suupisteid ning alkohoolseid ja alkoholivabu kokteile. Teie käsutuses on korvpalliväljak, squashiväljak, fitness-keskus koos sauna, aurusauna ja massaazikabinettidega. Kogu päeva jooksul lõbustab teid kogenud meelelahutajate meeskond.


Reisikorraldaja kommentaarid hotelli ja kohapealsete olude kohta:

Aida on korralik, lihtne ja puhas hotell. Kui inimene ise luksust ei oota ja teab mis on lihtne majutus, siis kaebust ka ei tule. Rand on bussiga 5 min ja jalutades 15 min mäest alla. Soodsamad hotellid on rohkem aktiivsemale inimesele, kes armastab rohkem randa kui basseini, käib linnas.


Tore aastavahetus tuleb ju ikka seltskonnast, see on Teil juba olemas. Nemad ise seal sellest aastavahetusest eriti lugu ei pea. Ega see aastavahetus seal kindlasti väga rikkalik ei ole, aga seda pole ka 5* hotelli aastavahetus.

Ekskursioone saab osta ainult kohapealt- täpsem info nende kohta saabub hiljem.
Kohustuslikku vaktsineerimist Egiptuse puhul ei ole. Ja meie tabletid ei aita ka sealsete kõhuhädade korral, mis vahel mõnda inimest kimbutavad.
Meil otseselt esindajat Egiptuses ei ole. On kohalik partner ja abi saab vene või inglise keeles.
Sharmis on inimene kes räägib eesti keelt ja temaga saab ühendust võtta, aga otseselt infotundi ja ekskursioone tema ei tee. Tema organiseerida on sukeldumisreisid.


Aida 3* majutus hommiku- ja õhtusöögiga, Hind: 529 eur/ in / standardtuba
Hind sisaldab uusaasta õhtusööki. Lastele, kes on kahe vanemaga, soodustus 30%.( Laps 370.30 eur, ühe vanemaga soodustus 10%)
Neile, kes soovivad olla 2 nädalat, hind: 809 eur / in / 2 nädalat

Hinnale lisandub Egiptuse viisa- 16 EUR- saab tellida Uptravelilt.
Lisaks soovitatakse kindlasti teha tervise- ja reisitõrkekindlustus.

Salva kindlustus:

Tervisekindlustus 8.05 eur/ in ( 30 000 eur ja 19-64a )
Tervisekindlustus 12.08 eur/ in ( 30 000 eur ja 65-70a )
Tervis+Reisitõrge 17.32 eur / in ( terv. 30 000 ja reisitõrge 640 eur 19-64a )
Tervis+Reisitõrge 25.97 eur / in ( terv. 30 000 ja reisitõrge 640 eur 65-70a )


Registreerimine ja maksmine:

Reisi broneerimine toimub kuni 2.septembrini e-mailil kylliki@vaegkuuljad.ee või telefonil 53 478 422. Vajalikud andmed- nimi, isikukood, telefon, e-mail. Kirjutage, kas soovite viisat ja kindlustust büroo kaudu ja kellega te ühes toas soovite olla.
Peale seda väljastab reisibüroo arve (arve tehakse ühe toa seltskonnale) ning palub teha paari päeva jooksul ettemaksu 100 eurot per inimene. Ettemaks tuleb teha reisibüroo turvakontole
Ülejäänud summa peab olema tasutud enne reisi ehk siis reisija ise maksab turvakontole kas iga kuu vabalt valitud summa või tasub ülejäänud summa enne reisi.


KASULIK INFO EGIPTUSEST

RAHA

Egituses käibelolev rahaühik on Egiptuse nael (rahvusvaheline tähis EGP, kohapeal ka LE), mis jaguneb 100 piastriks. Kasutusel on 1-, 5-, 10-, 20-,50-, ja 100- naelased rahatähed. Hiljuti tulid käibele ka mündid.
Kurss 1 EGP = 2,2 EEK, 1 EUR = 8 EGP, 1 USD = 5,5 EGP.
Üldiselt aktsepteeritakse ka dollareid ja eurosid, ent hinnad on siis pisut kallimad tänu kõrgemale kursile ning tagasi antakse enamasti egiptuse naelades. Kasulikum on alati omada palju väikeseid rahatähti.

SHARM EL SHEIKH

Vähemalt kord elus tuleks Egiptuses ära käia...ja kes korra on käinud, ihkab Punase mere äärde ikka ja jälle tagasi. Siinai poolsaare lõunatipus asuv Sharm el Sheikh on Punase mere kuulsaim ja trendikaim puhkekoht, kus vesi on kristallselge ja päike paistab igal päeval aastas. Alles hiljuti kalurikülast alguse saanud kuurortlinn on tuntud ainulaadsete korallriffide ja unikaalse veealuse maailma poolest. Punane meri on kuulus maailma parima sukeldumispaigana ning Sharm el Sheikh on kindlasti üks Egiptuse kauneimad sukeldumis- ja rannapiirkondi, kuhu klient juba kohe peale puhkuse lõppu tagasi ihkab. Sharm el Sheikh sobib hästi neile, kes soovivad ühendada mereäärse puhkuse põneva kultuuriprogrammiga: kaameli- ja dþiibiretked kivikõrbesse ning Nuweiba kanjonisse, maailma vanim kristlik klooster, Ras Mohammedi rahvuspark, ajaloost pakatavad Kairo ja Luxor ning palju muud põnevat.
Sharm el Sheikh sobib ka aktiivset ööelu armastavale turistile, Naama Bay ja Alf Leila We Leila ööelukeskustes käib vilgas kaubandustegevus ja pidutsemine kuni hommikutundideni.
Rannikut ääristavale, kohati mitmekümne meetri kõrgusele kaljule on rajatud palju heatasemelisi hotelle koos kõige juurdekuuluvaga. Tervisekeskused ja spad, golfirajad ja tenniseväljakud, veespordi- ja sukeldumiskeskused, kasiinod ja ööklubid - viietärnikuurordis on olemas kõik mitmekülgseks puhkuseks vajalik.
 

SOOVITUSED

  • Ettevaatust ujudes! Korallide vastu mitte minna! Korallid kõrvetavad valusalt ja koralli sisselõikehaavad paranevad vaevaliselt. Soovitav on kanda rannakingi, eriti Nuweibas
  • Koralle ja teokarpe ei lubata üle piiri Egiptusest välja viia, kontrollitakse ja trahvitakse hoolikalt (ka turult ostetud korallid on ebaseaduslikud);
  • Kraanivett palume Egiptuses mitte juua ning samuti tuleks vältida kraaniveest valmistatud jääkuubikuid kokteili sees;
  • Egiptuse köök ja maitseained on vahel eurooplase maole raskesti seeditavad ning tihti esineb turistidel kõhuhädasid, soovitame vastavad ravimid kaasa osta;
  • Egiptus on väga turistisõbralik riik, kuid samas ei tohi unustada, et kohalikud elavad vaesuses ja seetõttu võib ette tulla mõningaid rahavargusi. Seetõttu soovitame panna raha ja väärisesemed hotelliseifi hoiule.
  • Liiklus Egiptuses on suhteliselt kaootiline ja kõrbes ka kohati ebaturvaline ning seetõttu ei ole autorent Egiptuse kuurortites levinud. Soovitame rentida auto koos autojuhiga;
  • Egiptuses ei müüda poodides alkoholi (v.a kohalikud veinid ja õllesordid), kanget importalkoholi saab tax free kauplustest osta vaid kuni 24h peale Egiptusesse saabumist;
  • Suveniiridena soovitame Egiptusest kaasa osta traditsioonilist käsitööd: papüüruseid (al. 25 EGP), kuld- ja hõbeehteid (kaelaehe kartush, kuhu kirjutatakse Teie nimi sümbolites, al. 250 EGP), messing- ja vasknõusid (al. 80 EGP), parfüümõlisid (al. 30 EGP) ja uhkete kaunistustega vesipiipe ( al. 150 EGP);
  • Kohalikud söögid-joogid on suhteliselt soodsad; pudel vett maksab restoranis 6-10 EGP, poes 2 EGP, pudel õlut baaris 20 EGP, poes al. 7 EGP, puuviljakilo on al 4-5 EGP, õhtusöök al. 60-70 EGP, marsruuttakso ööelukeskusesse maksab ca 5 EGP, takso 25-30 EGP.
  • Egiptuse naelu enne tagasilendu enam valuutaks (USD, EURO) tagasi ei vahetata, seetõttu soovitame kohalikku valuutat varuda endale väikestes kogustes.


MÕNED KASULIKUD ARAABIAKEELSED VÄLJENDID:

Tere - Salam Aleikum
Vastutervitus - Aleikum salam
Palun - Afuan
Tänan - Šokran
Jah - Aiua
Ei - La-a
Ei ole (puudub) - Mafiiš
Kuidas läheb? - Izaijak?
Väga hea, väga hästi - Meia-meia
Nii ja naa - Nos u nos
Mis kell on? - Sa kem?
Ma ei saa aru - Ana muš vahem
Kus? - Feen?
Millal? - Emta?
Miks? - Le?
Kui palju maksab? - Bi kam?
Kui Jumal tahab/ - Inšallah

1 - Uahed
2 - Etniin
3 - Deleeta
4 - Arbaa
5 - Hamsa
6 - Seta
7 - Saba
8 - Damania
9 - Desa
10 - Ašara

 

Allikad:

http://www.argotours.ee/?p=6&id=116
http://www.teztour.ee/?l=1&controller=country&country_id=8&subpage=156
http://www.unifaar.eu/content/egiptus-sharm-el-sheikhhurgada
http://goadventure.com.ee/HRG_infoleht?___store=ee&___from_store=ru

Tagasi
26.03.2024
Koolitus toimub 17.04.2024 kell 18.00
22.03.2024
THKÜ liikmed, ootame Teid aastakoosolekule
20.02.2024
Viipekeele- ja naistepäeva üritus toimub ...
07.02.2024
Infotund "⛔️“EI vägivallale”⛔️" toimub
07.01.2024
Liikmemaks 2024
Kalenderplaan 2024
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video