logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

30.09.2010

Tähistasime kurtide päeva


25.septembri ennelõunal hakkas Paksu Margareeta taha kogunema imelikku rahvast.
Enamus kandsid sinisekirjuid rõivaid, kaks kena neiut pugesid lausa sinistesse kombinesoonidesse ja sättisid pähe valged krustis parukad. Rahvale jagati valgeid kindaid.


Hulgaliselt jagus ka foto ja filmikaameratega tegelast. Turistid peatusid ja uudistasid, seda enam, et keegi häält ei teinud ega mingeid selgitusi ei jaganud. 
 

Selgus saabus uudistajatele täpselt keskpäeval, kui rulliti lahti suur plakati tekstiga: "Helitu laine nähtavaks. Rahvusvaheline kurtide päev" ning kogu see rahvas hakkas tantsusammul mööda Pikka tänavat kesklinna poole lühema.


Peatused tehti Oleviste kiriku juures. Pikk tn 29 ees, kus asus Tallinna esimene kurtide klubi, Püha Vaimu kiriku ees, siis liiguti üle Raekoja platsi mööda Pikka jalga üles Toompeale. Riigikogu ees tehti ühispilt, aga ühtegi saadikut silma ei hakanud. Siis mindi Lühikese jala kaudu tagasi all linna, poeti läbi Nõelasilma ning jõuti Harju tanava poolt Vabaduse väljakule.

Väljakul peeti natuke kõnesid, kusjuures algul tekkis probleem - tuli üle karjuda Tallinna Linnavalitsusest, kelle infotahvlilt tulevat heli ei oldud märgatud kinni keerata, kuigi ürituse toimumine oli tegelastele ammu teada ja kooskõlastusedki antud. Õnneks leiti üsna ruttu inimene, kes julges nuppu vajutada ja segaja välja lülitada. Nii said platsil viibivad turistid ja linnarahvas samuti toimuvast osa. 


Anti meeleolukas kontsert viipekeelsete laulude, luuletuste, näidendi ja pantoniimiga.

Pidu jätkus lõbusa koosviibimisega. Ilm oli ilus, rahvast palju ja kõik jäid väga rahule. 

Kuna üritus kuulus sarja " 52 ideed", mis on seotud Tallinna kui Euroopa kultuuripealinnaga 2011, jõudis info ka nende veebilehele :)

 

Tiiu Hermat

video: viipekeelsed uudised

 

 

Tagasi
24.04.2019
Meie ootame teid kevadisele perepäevale 18. mail Stroomi rannas
11.03.2019
10. aprillil 2019 kell 18.00 toimub kurtide majas Tallinna ja Harjumaa Kurtide Ühingu aastakoosolek
01.03.2019
Tähistame Eesti viipekeelepäeva 6. märtsil kell 18.00 kurtide majas
11.02.2019
Kurtide ühing korraldab liikmetele ja nende lastele vastlapäeva tähistama
11.02.2019
Arkady Belozovsky 2.osa seminar...