Uudised

11.02.2019
Arkady Belozovsky 2.osa seminar...
Loe edasi...

11.02.2019
Kurtide ühing korraldab liikmetele ja nende lastele vastlapäeva tähistama
Loe edasi...

01.02.2019
THKÜ 2019 liikmemaksu teade
Loe edasi...

15.01.2019
Emad ja lapsed laager 2019 tulekul ...
Loe edasi...

Varia

Siin on erinevatest valdkondadest mitmesugused materjalid, mis ei ole otseselt seotud Tallinna ja Harjumaa Kurtide Ühinguga ja ei ole võib-olla ka interaktiivselt avaldatud mujal. Siinolevad materjalid võivad pakkuda avastamis- ja äratundmisrõõmu ning teadasaamisi kurtidest ja kurtusest.

Kodulehe haldaja ei vastuta teiste autorite poolt avaldatud andmete õigsuse eest. 

MAINSi sümbol
WFD 15. kongress keskendus oma esitlustes ja töögruppides kurtide kogukondi puudutavatele tähtsatele probleemidele ja teemadele, kus lahati kurtide kultuuri, viipekeele tunnustamist ja säilitamist... MAINSi sümbol näitab seda täpselt.
Loe lähemalt... 

Motivatsioon
Väga huvitav lugemismaterjal! Otsusta, kas tegu on kurdi või motiveeritud sihikindlusega või tuleb seda vaadata laiemas konteksis (autor teadmata).
Loe lähemalt...

Kurtide laste õpetamise ajaloost Eestis
Huvipakkuvad väljavõtted uurimustööst (Sirle Papp, Tallinna Kurtide Kool, IX klass).
Loe lähemalt...

Meie esimesed
Visal ja väsimatul tartlasest kurdist Alfons Kuusel on tekkinud jälle uus idee koostada nimekiri kurtidest ja kurtidega seotud inimestest, kes olid esimesed omal ametialal, ühingute-seltside asutamisel, hobides ja muudes eluvaldkondades. Esialgu on küll mitmed andmed vaieldavad ja puudub süsteem, kuidas andmeid grupeerida. Aga idee on tervitatav ja toob elevust kurtide hulka. Eesmärgiks ongi sundida ühingute liikmeid oma mälus ja ajalooandmeis sorima (Alfons Kuusk, "Guinessi rekordite raamat").
Loe lähemalt...

Õpetusmeetodid ajaloos
Tallinna Kurtide Kooli pedagoog ja atesteeritud viipekeele tõlk Inge Oja kaitses 2002. aastal diplomitööd "Viipekeelsete õppematerjalide vajalikkus kurtide laste õpetamisel", kust on pärit üks huvitav peatükk "Õpetusmeetodid ajaloos", mis võib kindla peale pakkuda huvitavat lugemismaterjali neile, kes huvituvad ajaloo lugemisest ja/või uurimisest.
Loe lähemalt...

Kas Egiptuse vaarao Tutanchamon oli kurt?
Huvitav leid Juta ja Kaarel Kotsari raamatust "Eesti kurtide elu ajaraamat I" selle vaarao oletatava kurtuse kohta. Sellest raamatust tegi lühikokkuvõtte Tiit Papp.
Loe lähemalt...